Możliwości otrzymywania stypendiów ze źródeł niezwiązanych z AGH…
Informacje o możliwych do uzyskania stypendiach znajdują się na stronie MNiSW.
O stypendium może się ubiegać doktorant uczelni publicznej lub niepublicznej studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych najwcześniej po zaliczeniu pierwszego roku studiów doktoranckich.
Szczegółowe warunki przyznawania stypendium można znaleźć na stronach MNiSW.
Studenci niepełnosprawni mogą ubiegać się o dofinansowanie nauki ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd”. Program ten przejmie zadania realizowane dotychczas w ramach programu Student II. Program realizowany jest przez jednostki powiatowe samorządu terytorialnego.
Celem programu „Aktywny samorząd” jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo beneficjentów programu w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do edukacji. Moduł II programu obejmuje pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym – dofinansowanie lub refundację kosztów uzyskania wykształcenia na poziomie wyższym w tym:
W celu uzyskania większej liczby informacji należy zwrócić się do Urzędu Miasta lub Urzędu Gminy odpowiedniego dla miejsca zameldowania.
Pełną listę stypendiów można znaleźć tutaj.
Konkurs adresowany jest do studentek oraz doktorantek w swojej pracy naukowej zajmujących się informatyką lub dziedzinami pokrewnymi.
Umożliwia uzyskanie 7000€ na dany rok akademicki.
Dodatkowe informacje: https://www.google.com/anitaborg/emea/
Na stronach ambasad można znaleźć informacje o stypendiach dla doktorantów na podjęcie studiów doktoranckich równolegle z tymi w Polsce.
Przykłady: